Adrenalina
Masz pytania?

Napisz lub zadzwoń!


+48 731 764 448

kontakt@adrenalina24.pl

Pływanie – recepta na zdrowie!

Wielu lekarzy twierdzi, że pływanie jest najzdrowszym sportem i chętnie przepisywaliby je na receptę.

Pływanie to nie tylko dobra zabawa, ale przede wszystkim jedna z najbardziej ogólnorozwojowych, wszechstronnych i bezpiecznych dyscyplin sportowych!

Dzięki pływaniu dzieci rozwijają się prawidłowo z naciskiem na kształtowanie prawidłowej postawy ciała, ogólnorozwojowość, koordynację ruchową i wiele innych.

U dorosłych pływanie poprawia kondycję, ogólny stan zdrowia i samopoczucie oraz pozytywnie wpływa na sylwetkę ciała.

Korzyści płynące z systematycznego pływania:  

  • Modelowanie sylwetki przy angażowaniu praktycznie wszystkich grup mięśniowych bez obciążania stawów, rozwijanie kondycji, poprawa pracy płuc.
  • Niższa od ciała temperatura wody wzmaga spalanie kalorii, odmładza skórę, pomaga w walce z cellulitem i obrzękami nóg, głównie dzięki wzmożonemu przepływowi krwi.
  • Wzmożony przepływ krwi dodatkowo wzmacnia naczynia krwionośne mięśni i włókna mięśnia sercowego, które stają się silniejsze, elastyczniejsze i grubsze.
  • Rozładowanie napięcia psychicznego, złości i innych negatywnych emocji, przy jednoczesnym dostarczeniu satysfakcji i poczucia spełnienia.

Wiele innych korzyści można odkryć samemu!

Warto jednak wiedzieć, że w pływaniu najważniejsza jest technika! Jeśli nie wypracuje się poprawnej techniki, wówczas błędna postawa i niewłaściwy zakres ruchu uniemożliwi odczuwanie radości płynącej z pływania oraz może doprowadzić np. do wad postawy.

Kurs nauki pływania daje pewność, że wysiłek i czas spędzony na pływalni przyniesie właściwe efekty!

SZKOŁA PŁYWANIA ADRENALINA zaprasza na naukę pływania wszystkimi stylami, 7 DNI w tygodniu.